TAMIYA MASTERS SERIES

Pravidla hry:

 1. Motto: "Zábava....Zábava....Zábava"
 2. Aby to byla zábava a ne honba za co největším investováním peněz, musí být jasná pravidla a taky co nejjednodušší.....
 3. Co nejmenší investice (Stavebnice auta s motorem a regulací do cca 3600,-Kč, baterka do cca 800,-Kč, nějaké to servo máme doma všichni, přijímač taky, o vysílačce ani nemluvě)
 4. Každému musí být jasné, že podvádění znamená diskvalifikaci z Cupu a taky doživotní ostudu mezi námi modeláři. Pokud chcete podvádět - dál už nečtěte. Nemá to smysl.
 5. Vše je založeno na použití jednotného základního podvozku Tamiya M-05 (Obr.1) a to bez jakýchkoli tuningových dílů nebo jakékoli úprav. Žádné prořezávání plastů. Žádná kuličková ložiska.
 6. Žádné odlehčené díly. Jen to, co je ve stavebnici - Základní motor Johnson RS-540, ozubené kolo s 20 zuby, regulátor Tamiya TBLE-02S, žádné stříhání konektorů mezi motorem a regulátorem. Žádné zkracování kabelů regulátoru nebo kabelů motoru. Model musí být sestaven přesně dle návodu. Rozvor podvozku může být zvolen dle karoserie a to S/M/L (210mm/225mm/239mm).
 7. Karoserie je doporučena Tamiya pro podvozky třídy M. Nebo stejný styl karoserií od jiného výrobce. Pokud si nejste jisti volbou, zeptejte se nás.
 8. Baterie má pro tento typ podvozku oválný průřez a kvalitou se jedná o hobby baterie. Rozhodli jsme se pro LiPo baterie Gens ACE LiPo - 2S 4000mAh 7.4V 2S1P (50C) Bashing. Svými parametry je naprosto postačující a její cena 699,-Kč je naprosto pohodová. Baterii si můžete obstarat u svého prodejce nebo si ji můžete objednat na e-shopu www.xraystore.cz
 9. Jediná povolená úprava je náhrada Tamiya konektoru, který je originálně instalován na přívodu k regulátoru, za konektor, který je dodáván s baterií - Dean-T.

 • Své dotazy můžete psát na e-mail info@xraystore.cz

Pravidla jasně a stručně


TAMIYA MASTERS SERIES - Shrnutí

 • podvozek pouze TAMIYA M-05 - tuning a úpravy podvozku nejsou povoleny
 • motor
  • Johnson RS-540 s originální konektory
  • originální pastorek 20 zubů
 • regulátor - TAMIYA TBLE-02S - bez úpravy konektorů nebo kabelů (vyjma konektoru k pohonné baterii
 • Akumulátor - LiPo baterie Gens ACE LiPo - 2S 4000mAh 7.4V 2S1P (50C) Bashing - dostupné na www.xraystore.cz
 • pneu - pouze značky TAMIYA určené pro podvozky M-chassis pouze ve verzi slick nebo semi-slick (nejsou povoleny verze RALLY) dle přiložené tabulky
  - disky - libovolného výrobce pouze ve verzi pro M-chassis
 • mazání pneumatik - volné


Povolené verze pneumatik

Radiální pneu

- Tamiya 53254 Super Grip
- Tamiya 54999 HARD
- Tamiya  50684 Soft Grip
- Tamiya 50568


Slick

- Tamiya 53340 "A"
- Tamiya 54216 "B"
- Tamiya 53215 Super


- Rally Tires 51427 - Zakázané 


Náhradní díly a pneumatiky jsou dostupné na webu www.xraystore.cz a budou dostupné i na závodech.

Začínáte? Máme pro Vás možnost zakoupení RTR (ready to race) setu - stavebnice M-05 včetně kol a karoserie, pohonná baterie, servo řízení a vysílače s přijímačem již od 4990,-více na e-shopu www.xraystore.cz
Není něco jasné? Napište na info@xraystore.cz nebo na FB stránky CZECH MASTERS SERIES
CZECH MASTERS SERIES since 2019
Všechna práva vyhrazena 2021
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!